Haber

Milli Savunma Bakanı Akar, depremden etkilenen Osmaniye’de çalışmaları inceledi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen Osmaniye’de çalışmaları yerinde inceleyerek çadır kentte vatandaşlarla buluştu.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde olan ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından, beraberindeki Genelkurmay Başkanı ile birlikte Mehmetçik deprem bölgesinde gözetleme, devriye, arama kurtarma ve can kurtarma çalışmalarını takip eden Akar Kurmay Orgeneral Güler, Osmaniye’deki çalışmaları inceledi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin depremin yaralarını sarmaya yönelik faaliyetlerini incelemek üzere geldiği kentteki AFAD Koordinasyon Merkezine giden Akar, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“Yaralarımızı saracağız”

Türkiye’nin asrın felaketinin ardından yaraları sarmak için el ele verdiğini belirten Akar, “Acımız, kederimiz büyük. Bu yaraları sarmak için asil milletimizle ilk günden itibaren omuz omuza çalışacağız, inşallah başaracağız” dedi. bütün bu dertleri tek yumruk tek yürek olarak yen, yaralarımızı sar.” Kapatacağız” dedi.

Bakan Akar, dost ve kardeş ülkelere de bu süreçte gösterilen dayanışma için teşekkür etti.

Akar ve beraberindekiler çadırkente giderek depremzedelerle bir araya geldi. Vatandaşlarla sohbet eden ve taleplerini dinleyen Akar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kurulan Psikososyal Güçlendirme Çocuk Alanını da ziyaret etti.

karakopruajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu