Haber

Zirveye Hakan Fidan, Sergey Lavrov ve İbrahim Kalın’ın tutkulu sohbeti damga vurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Soçi’deki görüşmesi sırasında, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile MİT Lideri İbrahim Kalın’ın Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile salonun bir köşesinde yaptığı hararetli görüşmenin içeriği merak konusu oldu.

KALABALIK HEYETLE BİRLİKTE GİTTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile 4 Eylül’de Rusya’nın Soçi kentinde bir araya geldi. Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’e, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, Savunma Sanayii Lideri Haluk Görgün ve Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun da eşlik etti.

ÖNEMLİ KONULAR ELE ALINDI

Zirvede başkanların toplantılarının yanı sıra heyetlerin ortasında da toplantılar yapıldı. Soçi’deki Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması, Rus-Ukrayna Savaşı ve esas olarak enerji, ticaret, ekonomiGörüşmede iki ülke arasındaki turizm ve turizm dahil olmak üzere ilişkiler de ele alındı.

silopihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu