Haber

Özgür Özel’den ‘adaylıktan çekilin’ baskısı… Kılıçdaroğlu’nun adayı Orhan Sümer’e tehdit!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 3 aydır yapılamayan TBMM Genel Başkanlık seçimine aday olan Orhan Sümer’e “geri adım atması” için baskı yaptı. Yeni Şafak’ta yer alan habere göre Özel, iki gün önce gece yarısı Sümer’i CHP Genel Merkezi’ne arayarak adaylığından çekilmesini istedi. Eski lider Kılıçdaroğlu’na yakınlığı nedeniyle yönetim tarafından istenmeyen Sümer’in adaylığına tüm baskılara rağmen engel olamayan Özel, bu kez tehdit formülünü devreye soktu.

“ÇEKİLİRSENİZ MERSİN VE ADANA’DA İLÇE BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIKLARINDA SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ”

Sümer evine gittiğinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından çağrıldı. Karalar’ın, “Adaylığınızı geri çekmezseniz benim ve Vaha Seçer’in (Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı) belediye başkanlığı adaylıkları geri çekilecek” diyerek Sümer’i uyardığı iddia edildi. “Adaylıktan çekilirseniz Mersin ve Adana’da ilçe belediye başkanlığı adaylığında söz sahibi olacağız” dedi.

“ADAYLIKTAN ÇEKİLİYORUM”

Bu gelişmelerin ardından Mersin’in de aralarında bulunduğu bölge illerinde etkili bir isim olan Sümer, ‘Karalar ve Seçer’in adaylığını engellememek’ amacıyla CHP Meclis Grubu’nda yapılacak seçimler öncesinde adaylığından çekilme kararı aldı. ve ‘seçimleri riske atmamak’.

“KARDEŞİ” GEREKENİ YAPTI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kongrede Kemal Kılıçdaroğlu’na destek veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı’nı uyararak, “Zeydan abi geceden getirdiğin adamları susturun, söylerseniz susacaklar.” Duruma göre uyardı.

 

goreleajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu