Sağlık

Osmangazi’den depremzedelere psikososyal destek

Osmangazi Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremin ardından Bursa’da pansiyon ve konutlara yerleşen vatandaşlara psikososyal destek vermeye başladı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından seferberlik ilan eden Osmangazi Belediyesi, Sosyal Güçlendirme Hizmetleri Müdürlüğü kapsamında anlamlı bir projeye imza attı. Türkiye’yi derinden sarsan felaketin yaralarını sarmak için var gücüyle çalışan ekipler, depremin toplumda ve özellikle çocuklar üzerinde yarattığı travmanın etkilerini azaltmak amacıyla psikolog ve sosyologlarla birlikte depremzede ziyaretleri gerçekleştirdi.

Depremzedelere erzak, giyecek, bebek bezi ve gıda gibi yardımların yanı sıra karşılıklı görüşmeler yapıldığını belirten Osmangazi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Sevcan Yaman, “Yerleştirilen vatandaşlarımıza manevi destek sağlamaya başladık. belediyemizden gelen talepler neticesinde Bursa’daki misafirhane ve konutlarda. Bugüne kadar 200 depremzede ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde, manevi ilk yardım ve bu anlamda riskli bölgede bulunan kişilerin tespiti ve yönlendirilmesini sağladık. Ekip arkadaşlarımız aynı zamanda devletin depremzedeler için yarattığı imkanlar hakkında da bilgi verdiler. İnşallah en kısa zamanda bu zor günleri hep birlikte aşacağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

konakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu