Haber

İmamoğlu, taşlı saldırıda yaralanan vatandaşlarla görüştü

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon’daki mitinge taşlı saldırıda yaralanan bazı vatandaşlarla Rize’de kahvaltı için bir araya geldi. Yaralı Tülay Gıcırkan, o dönemde iktidar kanadında siyasete bulaştığını belirterek, “Beni üzen, başıma gelen taş değil, bayrağıma atılan taş ve bana ikinci sınıf muamelesi yapılmasıydı. hastane yolu” dikkat çekti. İmamoğlu şunları söyledi: Erzurum ‘ ‘ya yolunuz düşerse bekleriz’ diyen yaralılar ve yakınları, ‘Geleceğim. 15 Mayıs’tan sonra ilk ziyaretlerimden birini Erzurum’a yapacağım.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erzurum’da düzenlediği mitingde taşlı saldırıda yaralanan bazı Erzurumlularla Rize’de bir araya geldi. Baskında yaralanan Tülay Gıcırkan, Burak Paşa ve Talip Bingöl, aileleri ile birlikte kahvaltı toplantısına katıldı. Eşi Dr.

Yaralılara bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileten İmamoğlu, “Geçmiş olsun. Yakışıksız bir işti” dedi. Bu sırada ortasına giren yaralı Bingöl, “O taşlar sana otobüste geldi. İmamoğlu, Bingöl’e cevaben,” Güzel yüreğinle var ol. Bu işin Erzurum’la veya bizim insanımızla alakası yok. Bu şekilde kışkırtılan bir grubun deyim yerindeyse ayıbıdır. Yazık ama yapacak bir şey yok.” Allah’ın en beterinden koruduğu gündü.

“Utanmadan ‘EKREM YAPTI’ İŞİ GETİRDİ”

Yaralılardan Gıcırkan da Erzurumlu Alvarlı Efe’nin “Allah Erzurum’a emanet olsun” sözlerini aktararak yaşananlardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Yaralı genç Burak’ın annesi Gülsüm Çelik de İmamoğlu’nun mitinge katılan vatandaşlara saldırganlara cevap vermemeleri çağrısının değerli olduğunu belirtti. İmamoğlu, Çelik’e, “Çünkü oğlum genç, cevap verirse Allah korusun” diyen Çelik’e, “Tabi her zamanki heyecan, uçup gidiyor. Yazık. Yazık, yazık oldu. utanç.”

İmamoğlu, Burak’ın babası Fikret Çelik, “Biz de az önce diyorduk. Aynen camiye gidiyoruz diyoruz aile hekimine gidiyoruz herhalde. Yüzbaşı gibi yemek yiyoruz. birini taşlamak oluyor böyle saçmalıklar mı oluyor ayıp oluyor o da “‘Ekrem yaptırmışlar’a getirmişler işi utanmadan” sözleriyle katkıda bulunmuştur.

Yaralı Gıcırkan’ın yeğeni Serap Gıcırkan da söz alarak, “Maalesef Önderliğimiz en çok üzüldüğümüz o oldu. İnsan gerçekten önce bir özür bekliyor.” İmamoğlu, yeğeni Gıcırkan’a, “İnsanlar ‘Bizim bir eksiğimiz, bir çatlağımız mı var? Nasıl kapatalım? Ben de kardeşime taş attım.

Kaynak: ANKA / Siyaset

mazidagihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu