Ekonomi

Elon Musk dünyanın en zengin unvanını geri aldı

ABD’li iş adamı Elon Musk, Louis Vuitton markasını da bünyesinde barındıran lüks tüketim malları grubu LVMH’nin Lideri Bernard Arnault’a kaptırdığı “dünyanın en zengin insanı” unvanını yeniden kazandı.

United Press International’ın (UPI) haberine göre Nisan ayında koltuğunu Arnault’a devreden Musk, LVMH hisselerinin düşmesinin ardından “dünyanın en zenginleri” listesinde ilk sırayı aldı.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’nin “dünyanın en zengin 500 kişisi” listesine dayandırılan habere göre Twitter, Tesla ve SpaceX’in sahibi Musk, 192 milyar dolarlık net servetiyle listenin başında yer aldı.

Nisan ayındaki sıralamada 211 milyar dolarlık servetiyle Musk’ı geride bırakan dünyanın en zengin insanı Arnault, LVHM şirket hisselerinin değer kaybetmesi nedeniyle serveti 187 milyar dolara geriledi.

LVMH’nin hisse değeri son bir ayda yüzde 10 düşerken, Arnault’nun servetinin buna paralel olarak bir günde 11 milyar dolar azaldığı belirtiliyor.

“Dünyanın en zenginleri” listesinde Amazon’un sahibi Jeff Bezos 144 milyar dolarlık servetiyle 3. sırayı alırken, Microsoft’un sahibi Bill Gates ise 4. sırada yer aldı. 125 milyar dolar.

erfelekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu