Haber

Ekrem İmamoğlu’ndan ’10 Kasım’ Mesajı: “Cumhuriyet’e Borçluyuz. 2. Yüzyılda Mutlak Başarılı Olmalıyız”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de yaşama gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’ndaki odasına çiçek bıraktıktan sonra, “Rahmet diliyoruz. Ruhu şad olsun Ata’mızın. Çok borçluyuz Cumhuriyet’e. Önümüzdeki 2. yüzyılda çok çalışacağız. Mutlak başarılı olmalıyız” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84’üncü yıl dönümünde, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda bugün düzenlenen resmi merasimle anıldı. Merasime katılan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu ve İstanbul Garnizon Kumandanı Orgeneral Ali Sivri ile İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Şişli’deki Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda düzenlenen ‘Atatürk’ü Anma Programı’na katıldı.

CRR’den Dolmabahçe Sarayı’na geçen Yerlikaya, Sivri ve İmamoğlu, Ata’nın 10 Kasım 1938’de yaşama gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret etti. Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat da ziyaret sırasında Yerlikaya, Sivri ve İmamoğlu’na eşlik etti. Atatürk’ün son nefesini verdiği yatağa çiçek bırakan üçlü, Dolmabahçe Sarayı’nda kısa bir tur yaptı. İmamoğlu, bu anlarda duygularını, sosyal medya hesabından yayınlanan canlı yayında, “Rahmet diliyoruz. Ruhu şad olsun Ata’mızın. Çok borçluyuz Cumhuriyet’e. Önümüzdeki 2. yüzyılda çok çalışacağız. Mutlak başarılı olmalıyız” diyerek anlattı.

Dolmabahçe Sarayı’nın akabinde birebir bölgedeki Bezmialem Valide Sultan Camii’ne geçen heyet, Atatürk için okutulan ’10 Kasım Mevlidi’ne katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu