Ekonomi

Bitcoin HODL hiç bu kadar popüler olmamıştı

Glassnode verilerine göre, yatırımcılar Bitcoin’lerini satın alabilirler ( BTC) her zamankinden daha uzun süre sadık kalmaya başladı ve ekosistemdeki adı HODL.

Veriler, en az bir yıldır cüzdanlarda tutulan BTC oranının rekor kırarak yüzde 68’e yükseldiğini gösteriyor. Bitcoin’lerin yüzde 55’i en az iki yıldır ve yüzde 40’ı en az üç yıldır tutuluyor.

Birçok analist, BTC yatırımcılarının varlıklarını satmak yerine elinde tutmaya devam etmesinin bir yükselişin habercisi olabileceğini belirtiyor. kriptoda al ve tut,Peki satın al ve tut Eğilim, ABD hisse senetlerindeki uzun vadeli değişimle çelişiyor. Yatırımcılar hisse senetlerini eskisinden çok daha az süre tutmaya başlıyor.

FundStrat’ın dijital varlık araştırma lideri Sean Farrell , rastgele bir varlığa uzun vadeli sahip olmanın giderek daha popüler hale geldiğini söylüyor. Piyasaların köpürdüğü, yani bir varlığın fiyatının gerçek değerinin üzerine çıkmaya başladığı istisnalar vardır. Böyle bir durumda, yatırımcılar genellikle varlıklarını daha istekli alıcılara satarlar.

Farrell, şu anda bir yükseliş trendi olduğunu, ancak uzun vadeli arz ölçümlerinin her zaman kısa vadeli fiyatlara uyarlanamayacağını ekliyor.

Sonuç olarak Glassnode, cüzdanda 155 günden fazla tutulan paralar anlamına gelir. Uzun Vadeli Teminat , tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak toplam 14,46 milyon Bitcoin’e ulaştı. Bu gelişmede, rapor FTXİflasının da rol oynadığını ve bu dönemde pek çok yatırımcının alıma yöneldiğini belirtiyor.

Glassnode platformu için HODL ile harcama davranışı arasındaki dengeyi karşılaştıran Canlılık metriği, yatırımcıların varlıklarına bağlı kaldığını gösteriyor. Metrik, Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesine düşüyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

agli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu