Haber

Alkollü araç kullanırken kaza yapan bakan istifa etti

Yeni Zelanda Adalet Bakanı Kiri Allan, trafik kazası geçirdikten sonra alkollü olduğu ortaya çıktıktan sonra istifa etti. 39 yaşındaki Allan, dikkatsizce araba kullanmak ve gözaltına alınmaya direnmekle suçlanıyor.

Wellington’da Pazar gecesi meydana gelen trafik kazasında ölen veya yaralanan olmadı. Tutuklanmasının ardından emniyete götürülen Allan, burada 4 saat gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakıldı. Allan, ileriki bir tarihte kendisine yöneltilen suçlamalar nedeniyle mahkemeye çıkacak.

Eski Bakan şimdilik milletvekili olarak kalacak. Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Chris Hipkins, “Bakan olarak devam eden görevinin sürdürülemez olduğuna inanıyor. Özellikle Adalet Bakanı olarak…” Allan daha önce başka bakanlık görevlerinde de görev yapmıştı. Yakın zamanda “kişisel zorluklar” nedeniyle izin aldığı da biliniyordu. Geçen ay partnerinden ayrıldığını doğrulayan Allan, çalışanlarıyla “iş ilişkileri kötü” olmakla da suçlanıyordu. “Dün yaptıklarım iyi olmadığımı gösteriyor” diyen Allan, geleceğini siyasette de değerlendireceğini sözlerine ekledi. (BBC Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu