Haber

Aile Bakanı Göktaş ve BAE Bakanı’ndan ‘aile birliği’ anlaşması

ANKARA– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Körfez tipi kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri’ne yaptığı resmi ziyaretin ardından iki ülke bakanlıkları da yakın temasa geçti.

Aile Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile Şeyha Meryem Şamsa Bint Hamdan’ın BAE’deki görüşmesini “sosyal politikalarda ortak eylem iradesinin ilk adımı” olarak nitelendirerek, iki ülke bakanlarının bir araya geldiğini duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Bakanı ve Toplumsal Kalkınma Yönetimi Genel Müdürü Hessa Bint Essa Buhumaid Ankara’da açıklamalarda bulunarak, “Emine Erdoğan, Türkiye’de birçok önemli projeye imza attı. Türkiye’de sosyal hizmetler alanı gündeme geliyor. Açıklamada, “Bu, Birleşik Arap Emirlikleri yetkililerini harekete geçmeye sevk etti.”

Bakan Göktaş’ın kadınlar, çocuklar, engelliler ve yaşlılar için örnek projeler hakkında bilgiler paylaştığı toplantıda, “aileyi korumak” başlığı altında neler yapılabileceği de ele alındı. İki ismin görüşmesine ilişkin bakanlıktan yapılan açıklamada, “İki bakan, aile birliğine yönelik tehditlerle mücadele iradesini uluslararası boyuta taşıma konusunda mutabık kaldı.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu